Oklejanie samochodów na czym polega i jak wygląda ten proces?

Początki oklejania samochów narodziły się w reklamie – pierwotnie auta oklejano głównie w celach komercyjnych, do prezentowania oferty lub danych kontaktowych firm. Z biegiem czasu proces produkcji folii został udoskonalony na tyle, że gotowy produkt stał się trwałym materiałem dzięki któremu, w procesie oklejenia, można długotrwale zmienić kolor samochodu.

Każda usługa różni się od siebie w zależności od wielu czynników, dlatego w początkowej fazie trudno określić czas trwania i dokładną cenę. Te czynniki to między innymi rodzaj folii do oklejenia, producent i kolor folii, wielkość auta i jego segment. Najbardziej skomplikowanym i czasochłonnym jest proces oklejenia całego samochodu, bardzo efektowne jest oklejanie jego elementów jak np. dach czy maska – usługa ta również jest dość często wybierana przez naszych klientów. W tym przypadku czas potrzebny na wykonanie usługi oklejenia jest wyranie krótszy.

Jak wygląda proces oklejenia auta?

Tak jak zostało powyżej wspomniane każda usługa różni się od siebie, wynika to też z faktu charakterystyki naszej pracy – do każdego klienta (i jego auta) podchodzimy indywidualnie. Zatem pierwszym etapem oklejenia auta jest rozmowa i analiza potrzeb, a także pomoc w doborze najlepszego rozwiązania dotyczącego oklejenia pojazdu. Po doprecyzowaniu wszystkich szczegółów, a także dokonaniu formalności zabieramy się do prac.

Przygotowanie samochodu do oklejenia

Odpowiednie przygotowanie karoserii odgrywa kluczową rolę dla trwałością powłoki oraz efektu finalnego. Przed rozpoczęciem prac auto jest dokładnie myte, za pomocą spejalistycznych środków chemicznych usuwane są zanieczyszczenia organiczne oraz inne takie jak opiłki z klocków hamulcowych czy zanieczyszczenia drogowe (smoła, drobiny asfaltu) które w trakcie użytkowania osiadają na lakierze.

Kolejne etapy oklejania samochodów opiszemy już wkrótce… zapraszamy!

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.

TOP