Jak wygląda proces oklejenia auta?

Proces oklejenia auta zaczynamy od wyceny i przygotowania projektu – w zależności od powierzchni oklejenia i wymagań klienta, cena jest zmienna. Projekt tworzymy przy współpracy z klientem lub możemy wykorzystać gotowy wcześniej przygotowany projekt. Ważne, aby pliki z gotowym projektem były w wersji wektorowej tak, aby była możliwość dowolnego skalowania i dostosowania na potrzeby druku na folii która następnie będzie naklejana na auto.

Proces oklejenia auta zazwyczaj odbywa się w ciągu jednego dnia. Przed oklejeniem auto musi zostać dokładnie umyte i osuszone, a karoseria oczyszczona z ewentualnych trwałych zabrudzeń – takich jak np. zanieczyszczenia drogowe (smoła, drobinki asfaltu, pyły) oraz zanieczyszczeń organicznych. W niektórych przypadkach konieczny jest również demontaż niektórych elementów karoserii – klamek, listew itp. Zazwyczaj jednak odbywa się to bezinwazyjnie tzn. auto nie jest naruszane, a folia kładziona jest bezpośrednio na karoserię. Istotne jest również, aby karoseria auta była utrzymywana w odpowiedniej dodatniej temperaturze, dlatego oklejenie zawsze odbywa się w przystosowanym, ogrzewanym pomieszczeniu.

Wydrukowany na folii i wycięty projekt jest aplikowany ręcznie na karoserię przy użyciu opalarek z regulacją temperatury, drobinki powietrza za pomocą odpowiednich szpachelek są wyciskane na zewnątrz. Na tym etapie bardzo istotne jest odpowiednie naciągnięcie i rozgrzanie folii, dzięki czemu nie tworzą się nieestetyczne zagięcia. Do uzyskania odpowiedniej temperatury nadającej plastyczność, ale nie przepalającej folii używany jest laserowy termometr. Po nałożeniu okleiny trzeba jeszcze odpowiednio dociąć nadmiar folii i wykończyć szczeliny.

Tak naprawdę podczas oklejania auta folią najważniejsze jest doświadczenie, którego nie zastąpi żaden sprzęt. Tylko długotrwała praktyka gwarantuje, że oklejenie naszego auta będzie wyglądać profesjonalnie.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.

TOP